O MNĚ

Ahoj, ahoj! Jsem Zdenka a tady pár řádků o mně :)

Kdo vlastně jsem? Jsem milující máma, manželka, sestra, prostě bláznivá ženská, která miluje a obdivuje jakoukoli formu tvoření. Mojí láskou je šití. 

Zbožňuju pocit soběstačnosti, když si mohu něco vytvořit od začátku až do konce a mohu jít celou tu cestu vzniku něčeho nového :)

Jak jsem se k šití dostala? Už jako malé dítě mne nebavilo si hrát s panenkami a mnohem raději jsem na ně šila a háčkovala. Každé prázdniny, které jsme trávily se sestrou u babičky jsem sedávala ke starému šlapacímu stroji a prosila babičku ať mne naučí šít a při těchto prosbách alespoň šlapala "naprázdno" :). Moje trpělivost mne nenechala čekat a nakonec jsem se začala učit šít sama. Metodou pokus, omyl. Byla to delší škola, ale za to velice účinná :). Spousta věcí ze začátku skončila v koši.

Najednou se to zlomilo, z malého břídila zbytků látek jsem povýšila na obstojnou švadlenku. Začaly vznikat hezké kousky. Z každého výtvoru jsem měla obrovskou radost, která se násobila, když ji někdo pochválil. Chtě nechtě, člověk do něj dává kousek sebe. Začala jsem snít, a pomalu ty sny vytvářet. Nakonec jsem si ušila i šaty na svůj maturák.

Mým snem bylo stát se návrhářkou, ale bohužel nevyšel. Neúspěšné přijímačky po gymnáziu mne závázaly k mému dalšímu koníčku a to je příroda a zvířata. Nedokážu si představit domov bez nějakého chlupáče:). Takže jsem šla studovat zemědělku. Vystudovala jsem reprodukční biotechnologie a před nástupem na mateřskou jsem pracovala v buněčných terapiích. Jsou to hodně odlišné světy, ale jsou krásnou kázkou toho, jak život může být bohatý! :)

Na vysoké škole a poté v práci jsem šití pověsila na hřebík a vrátila se k němu opět na mateřské. Začala jsem šít dětské plenky, což mne moc baví. Šití je pro mne relaxací, vypnu, tvořím, uteču do svého světa...:) 

A co jiného dělám když zrovna nesedím za šicím strojem nebo zrovinka neběhám za dcerkou nebo neskáču okolo manžela? Tak mojí další vášní jsou a vždy byli koně. Proháním se po našich krásných loukách.

Tenhle blog vznikl díky šití. Šiju všechno možné, co mne napadne a na co mám chuť.  Začala jsem plínkama a uvidíme, kde to skončí! Na tvorbě je krásná jedna věc, každému z nás se líbí něco jiného a tím se člověk pořád učí, vymýšlí nové věci a proto příběh tvoření nemá konec! :) Jsem prostě ten typ člověka, co se zapálí, políbí ho múza a prostě TO musí udělat! :D Občas sedím zadkem na několika židlích naráz, někdy se za to obdivuju a někdy si nadávám, protože mám hromadu rozdělaných věcí, ale ono prostě nešlo odolat :)... A protože mi některé nápady a zkušenosti přišly šikovné, rozhodla jsem se je touto cestou s vámi sdílet.

 

Takže jsem tu! Není to fráze, je mi opravdu ctí, že tu s vámi můžu být!

 

Přeji krásný den, s úsměvem na rtu! :) 

Vaše Zdenka R. K.

  • Black Facebook Icon

INFORMACE PRO VÁS:

731 112 347

  • Black Instagram Icon
  • Black Facebook Icon

© 2019 Mamoupoprve